10. Lions véradónap

2008.05.18.
Az idén május 8-án 10. alkalommal került megrendezésre, klubtársaink aktív részvételével a Hotel Kálváriában szervezett véradás. Kellemes körülmények között,  Csizmadia István festőművész képeivel díszített Kamillus teremben  80 fő jelent meg. Ez idáig 633 résztvevőből 588 adott vért, összeségében 265 litert, ami 53 emberéletnek felel meg.
A jubileumi esemény alkalmából a véradók emléklapot kaptak. A  tízszeres véradók - Dr. Havasi Dezső, Dr. Kiss Ilona, Jankó Ernő, Offenwagner Istvánné - ugyanazon a napon a Hotel Kálváriában tartott Lions ülésen Csizmadia István 1-1 festményét kapták emlékül.
A Lions gyűlésen részt vett Dr. Vörös Katalin,  főorvos, az OVSZ Északnyugat-Dunántúli Régiójának vezetője, aki köszönetet mondott a szervezőnek, Dr. Kiss Ilonának és munkatársainek a 10 éves munkáért. Az est folyamán tudományos értékű előadást hallhattunk a vérellátás történelméről, jelenéről, magyarországi helyzetéről.
Ezen fórumon is köszönetet mondunk a véradóknak és reméljük, hogy minden évben találkozunk  régi-  és új donorainkkal.
" Az emberi vér semmivel sem pótolható."