Lions Kerékpártúra Ásványráróra 2009

2009.05.09.

A túra a Széchenyi Egyetem parkolójából indult, uticélunk pedig az ÉDUKÖVIZIG ásványrárói gátőrháza volt. Alig melegedtünk bele a kerékpározásba, Radek József soros elnök és az Arrabona LC néhány tagja a „legnagyobb titokban”, mindenféle elterelő hadműveletek mellett kis megállót épített ki a szomjas biciklisek részére, ez persze erőt és hangulatot adott a kb. 20 km-es oda útra, amit a csapat Molnár János klubtársunk felvezetése mellett alig 2 óra alatt tett meg. Igazán jó volt látni, hogy a részben tavalyi hangversenyünk bevételéből, a Tandem Egyesület által vásárolt tandem kerékpárok mennyire megnyitják a világot a látássérültek számára.Baross Károly klubtársunk és Kertész József mosonmagyaróvári lion szervezésében csodálatos élményekben lehetett részünk Ásványrárón: motorcsónakkal egy majd’ 1 órás túrát tehettünk a Szigetközben, fantasztikus halászlét ehettünk és még sok értékes információt is kaptunk a vízügyi munkáról és a Szigetközről. Miután jóllakattunk pár ezer szúnyogot, a csapat hazaindult, de előtte még fagyiztunk egyet közösen.Fáradtan és sajgó testrészekkel bár, de tele élményekkel értünk haza 6 óra tájban erről a felejthetetlen túráról.