Portogroaroi Lionok látogatása Győrben

2014.10.12.
Az olasz lionok követei Győrött
Tradíciók, vidámság, és egy kis mediterrán hangulat költözik Győrbe minden második évben, amikor a klub létrejöttében közreműködő olasz Lionok ellátogatnak a tenger mellől a Rába partjára. Több évtizedes barátságok szövődtek a klubtagok között, akik évenként felváltva utaznak egymás charter night ünnepségére. Ilyenkor egyre mélyebben ismerik meg a két térség kincseit, kultúráját és persze gasztronómiáját. A Győr Első az idén különösen páratlan programokat szervezett. Az impozáns városházát a falak közt – képviselővé választása miatt - utolsó alpolgármesteri óráit töltő Simon Róbert Balázs mutatta be. Kirándultak Hövejbe, a varázslatos höveji csipke világába. Ahogy mindig, most is részt vettek a győri klub alapításának ünnepén, amelyre kedves ajándékokkal készült mindkét közösség. Hasonlóan felemelő volt, hogy részt vehettek a Győri Balett 35 éves jubileumára készített két darab premierjén. Ravel Boleroja, Orff Carmina Burana-ja lenyűgözte az itáliai vendégeket. Búcsúzásul egy újabb csoda: a Leier City Center várta őket. Az orosz hadsereg által tönkretett egykori huszárlaktanyát úgy újította fel a Leier cég, hogy pompázatos külsejével, belső tereivel Győr egyik éke lett. Ezzel a képpel és sok sok emlékezetes pillanattal jó szóval gazdagabban indultak vissza otthonukba a portogruaroi Lionok. Jövőre a kapcsolat odaát folytatódik. (pió)