Vállakozói Est -2017. november 24.

2017.11.24.
ADVENTI ADOMÁNY FOGYATÉKKAL ÉLŐKNEK

Jótékonysági Vállalkozói Est 2017.

Mottó: “Lemondani a feleslegről akkor, amikor másoknak a szükséges is hiányzik: nem jótett, hanem kötelesség.”

Az alapításának kerek negyedszázados évfordulóját ünneplő Győri Lions Alapítvány immár 4. alkalommal és izgalommal teli várakozással kezdett hozzá, az ez év karácsonyi jótékonysági pályázati felhívására beérkezett támogatási kérelmek összegzéséhez. Az izgalom forrása ez évben is az volt, hogy vajon lesz e elegendő pénz, a szociálisan is nehéz helyzetben lévő, fogyatékkal élőktől kérelmeinek teljesítésére.
Hamar kiderült, hogy az aggodalom nem volt alaptalan - a 34 egyéni és intézményi pályázó, ill. kérelmező, kis-híján 8 millió forintnyi segítséget kért, súlyos, aktuális gondjaik megoldásához - miközben az alapítvány számláján alig 2,5 millió forint állt rendelkezésre…….
Akár reménytelennek is minősíthetnénk az így kialakult helyzetet, ha nem tudnánk, hogy a Pro Urbe díjjal is kitüntetett Első Győri Lions Klub látókörében, kapcsolati hálójában vannak olyan vállalkozók és vállalkozások, akik képesek vállalkozásuk szűkebb értelemben vett “kerítésén” kívülre ill. azon túlra is látni, közvetlen környezetük gondjaiért is erejükhöz mért felelősséget vállalni
Ennek köszönhető, hogy november utolsó napjainak egyikén, immár 22. alkalommal s a fenti mottó jegyében gyülekeztek Győr város és környékének adakozó szellemű, jótékony vállalkozói és vállalkozásai az ETO Park Étteremben, hogy egy baráti-családi vacsorával összekapcsolt, számukra is értékes és érdekes program keretében, eljuttassák ez évi adományaikat, a városban és környékén élő, nehéz sorsú, fogyatékkal élők jelképes karácsonyfája alá.
A rendezvényre invitáló, Első Győri Lions Klub - amelyet győri értelmiségiek egy kis csoportja pontosan negyedszázaddal ezelőtt hozott létre - méltán lehet büszke arra, hogy a Jótékony Vállalkozó Estjükön rekordszámban, több mint 200-an jelentek meg és fizették be jótékony adományaikat.
A vállalkozói est során a nagylelkűen adakozó résztvevői és kiemelt vendégei – Elisabeth Allison-Kramer, Ausztria Rendkívüli és Meghatalmazott Nagykövetasszonya, Koleszár Péter, a Lions Klubok Magyarországi Kormányzója és Dr. Földesi Péter Széchenyi Egyetem rektora - társaságában kitüntető figyelemmel hallgatták Habsburg György nagykövet úrnak az 1867-es Kiegyezésről szóló, személyes hangvételű és érdekes előadását, majd a megyei fogyatékkal élők képviselőinek szívszorító érzékenyítő programját.
Az est során az alapítvány és klub önkéntesei már titkolni sem tudták abbéli örömüket, hogy a különleges esemény jótékonysági bevétele lehetőséget biztosít minden arra érdemes kérelmező támogatására, ha nem is fillérre pontosan eredetileg benyújtott igényik szerint.
Mára már tényként írhatjuk le, hogy a Jótékony Vállalkozói Est bevételéből közel 5 millió forint tiszta pénzforrás került rá az alapítvány számlájára, amely konkrétan azt jelenti, hogy 30 pályázó közvetlen segítséget kaphatott sürgető problémája megoldására, a pályázaton támogatást nyert négy, fogyatékosokat segítő alapítvány és egyesület tagjaiként pedig - tehát közvetve - 100-nál is többen rászoruló részesülhet e szép este adomány-forintjainak “adventi áldásából”.

Dr. Kiss László
Győri Lions Alapítvány kuratóriumi elnök

Vállakozói Est -2017. november 24. Vállakozói Est -2017. november 24. Vállakozói Est -2017. november 24. Vállakozói Est -2017. november 24. Vállakozói Est -2017. november 24. Vállakozói Est -2017. november 24. Vállakozói Est -2017. november 24. Vállakozói Est -2017. november 24. Vállakozói Est -2017. november 24. Vállakozói Est -2017. november 24.